Anasayfa > İmalat
İmalat

ŞDL LAS ZIRH İstanbul ve Kırıkkale'deki 2 adet modern fabrikasında, özel hammadeden, zincire; dövme, kumlama, kaynak, kalıphane, ısıl işlem, kalite kontrol, boyama ve ambalaj gibi bütün birimlerini kendi bünyesinde barındırmaktadır.Dünya'nın 5 kıtasında, 50 ülkesine düzenli olarak ihracat yapmaktadır.

Dünya Standartlarında ambalajladığı zincir ve yedek parçalarını daima stoktan, derhal teslim etmektedir.Üretim sürecinde Türkiye'nin ve Dünya'nın en büyük çelik üreticilerinde özel olarak ürettiği hammaddenin kalitesi ile başlayan ŞDL Zincir, genç eğitimli ve deneyimli kadrosu ile sürekli araştırma ve geliştirme yapmaktadır.

 

1978 Yılından beri imalatın içinde olan ŞDL Zincir - Las Zırh, zincir modellerinin ve dövme kalıplarının tasarımından başlayarak üretiminin tüm aşamalarını kendi bünyesinde, en yüksek verim ve en düşük maliyetle gerçekleştirmektedir. Elektrikli indüksiyon fırınlarında saniyeler içinde 1.000 Dereceye kadar tavlanan özel alaşımlı çelikler 600 ve 800 tonluk hidrolik-pnömatik çekiçlerle dövülerek birer bakla veya mahmuz olarak kullanıma hazır hale getirilir.

Kumlama tezgahlarında yüzeyleri temizlenen baklalar, istenen ölçüde zincirlere dönüştürülmek üzere, yine özel alaşımlı çeliklerden üretilen halkalarla, alın kaynağı ( flash butt welding ) teknolojisi ile birleştirilirler. Herhangi bir kaynak teli ya da elektrotu kullanılmayan bu teknolojide halkalar arada başka bir yabancı maddeye gerek duymadan gerçek anlamda kaynar ve çok ağır çalışma şartlarında dahi asla kopmaz.

 

Dünya pazarının değişen koşullarına, her geçen gün ağırlaşan ocak ve şantiye şartlarına, büyüyen makina ölçülerine uyum sağlamak için sürekli yeni modeller, tasarımlar, iyileştirmeler yapmaktadır. Çeşitli projeleri TÜBİTAK ve KOSGEB'ten teşvik alan ŞDL Zincir CAD/CAM, Solidworks ve 3D modellemek yapmakta 3/4 Eksen CNC işleme merkezlerinde hızlı ve verimli bir şekilde kendi kalıp ve parçalarını üretmektedir. 

Atmosfer kontrollü propan gazlı fırınlarda ve tuz banyolarında 900 dereceye kadar ısıtılan zincirler yağ ya da su banyolarında soğutularak sertleştirilir, meneviş fırınlarında gerginlikleri giderilir, istenilen esneklik ve sertlik değerleri verilerek, zorlu şantiye ve ocak şartlarında aşınmadan uzun süre çalışmak üzere hazırlanırlar.

 

Yılların tecrübesiyle, günümüz teknolojisini bir arada kullanarak kaliteden ödün vermeme prensibi ile çalışan ŞDL Zincir Sanayi, ISO 9001 kalite yönetimi ilkeleri ile üretim yapmakta, üretiminin tüm aşamalarını kayıt altında tutmaktadır ve bütün ürünleri TSE Kalite Standartlarına uymaktadır.

Her bir zincire verilen seri numarası ile zincirin üretiminde kullanılan hammaddeden, üretim aşamasındaki işçilik detaylarına kadar tüm verilere ulaşılabilmektedir. Zincir yapımı için özel teknik şartnameler ile çelik ürettirenŞDL Zincir Sanayi, her zaman sertifikalı, ultrasonik çatlak kontrollü ve vakumlu çelikler kullanmaktadır. Hammadde girdi kontrollerinden, sevkiyat çıkış takiplerine kadar, üretimin tüm aşamaları 40 tonluk çekme, kopma, ezme ve uzama testleri, HRC ve MicroVickers Sertlik Ölçme sistemleri, metal iç yapı mikroskopları ile sürekli ve düzenli bir şekilde kontrol ve kayıt altında tutulmaktadır. 

 

İlgili Görseller